آخرین شماره

نشریه ژئومپیا را دانلود کنید

تقویم ثبت نام‌های آزاد

این نشریه حاصل کار گروهی تیمهای متخصص، از اعضای انجمن ژئومپیا بوده و یک محصول حرفه ای می‌باشد.
شرایط استفاده:
نسخه الکترونیکی این نشریه به صورت رایگان در هفته اول هر ماه منتشر میشود.
این نشریه به سه فرمت عرضه میگردد:

  • نسخه PDF وب با حجم و کیفیت مناسب و کم برای افرادی که اینترنت کم سرعت استفاده میکنند (Low Resolution)
  • نسخه تحت وب اینتراکتیو به فرمت فلش، بدون نیازبه دانلود و با حجم مناسب و کیفیت فوق العاده
  • نسخه PDF با کیفیت بسیار بالا، مناسب چاپ (High Resolution)

اعضای تیم نشریه آماده پذیرش هرگونه انتقاد، پیشنهاد و اظهار نظر در مورد این نشریه هستند.
دانلود آخرین شماره و شماره های قبلی  در ادامه مطلب ...

با مجله ژئومپیا آشنا شوید

معرفی نشریه

به موازات رشد روزافزون و پرشتاب فناوریهای نوین و علوم ارتباطات، در آستانه جهانی که با همه بزرگی اش می رود تا بسان دهکده ای شود، ما نیز با همه کوچکی و توسعه نیافتگی سرزمینمان آمده ایم تا دست در دست هم اندیشانمان، همسفر این قافله و هم ولایتی این دهکده کوچک، به نام «ژئومپیا»، شویم.
نشریه ژئومپیا در یک کلام علمی، فرهنگی و آموزشی است. در ژئومپیا مسایل فنی و تخصصی علوم زمین، به خصوص موضوعات مرتبط مهندسی، اصناف صنعت ساختمان و سازندگان در مرکز توجه قرار دارند. با توجه به پیشرفت های لحظه ای در تکنولوژی ابزار و مصالح صنعت ساختمان، نیاز به جهشی همگون با سایر ملل پیشرفته و نیاز به اطلاع رسانی در خصوص اخبار دستاوردهای نوین و همچنین آموزش و بستر سازی و کاربردی کردن آنها، ما را بر این داشت تا حرکتی فرهنگی، آموزشی را با نشریه ژئومپیا آغاز کنیم.
شاید از خود درباره معنی کلمه ژئومپیا پرسیده باشید. این واژه وامدار دو کلمه «Geo» و «Mapia» می باشد. در فرهنگ لغت Geo یا GEO معانی و تفاسیر مختلفی دارد که می‌تواند در موقعیتهای مختلف، اشاره به تخلصی از نام فرد، سازمان و یا تشکل و ... باشد؛ ولی هدف اصلی ما از این نامگذاری همان پیشوند معروف geo برگرفته از واژه یونانی «γη» یا «γαια» به معنای زمین است؛ اما واژه Mapia، از ریشه Map به مفهوم نقشه و با الهام از نام دایره المعارف آزاد ویکیپدیا انتخاب شده است.
ژئومپیا فارق از هرگونه وابستگی مادی و معنوی به نهاد، حزب، و سازمان و یا ارگانی آمده است تا مرزهای دانش را بدون هیچ منظری به جز دانش به روی علاقمندان آن باز کند. امید است هر شماره این نشریه به منزله خشتی بر دیوارهای بلند دانسته های متخصصین این مرز و بوم باشد. با ژئومپیا سفری جذاب و متفاوت را تجربه خواهید کرد.
اکنون که با شما بی واسطه ایم و برآنیم تا همگرایی اندیشه هایمان را مضاعف کنیم، امید آن داریم که از نظرات و الطاف شما مطلع و بهره‌مند شویم و این آیینه را با یاری شما متجلی سازیم. پس کالبد محتوا از ما و تیغ مرمتگر نقد در دستان پر مهرشما؛ اینک بسازیم آنچه را که می سازد، مسیر حرکت پویایمان را در دنیای ارتباطات قرن فناوری و نوآوری. بی صبرانه مشتاق اندیشه هایتان هستیم.

انجمن ژئومپیا
همکاری با ما و عضویت در هیات تحریریه
نشریه علمی - تخصصی ژئومپیا از کلیه علاقمندان به همکاری حرفه‌ای در تمامی بخشها دعوت بعمل می‌آورد. لطفا رزومه و سوابق علمی، پژوهشی و یا فنی خود را به نشانی پست الكترونیكی زیر ارسال نمایید:

info@geomapia.org
د
ر صورتی که در حال حاضر و یا قبلا با سایر نشریات داخلی و یا خارجی همکاری داشته اید، حتما سمت و مدت حضور و در صورت جدایی، دلیل آن را ذکر کنید.